1990

1998-2000 ODA TARİHİ

9. OLAĞAN GENEL KURUL

16 Mayıs 1998 günü Fuar Göl Gazinosu’nda çalışmalarına başlayan 9. Olağan Genel Kurul, 17 Mayıs 1998 günü Ticaret Lisesi’nda yapılan seçimlerle sona erdi. Genel kurulu yönetmek üzere Divan başkanlığına Nejat Atatuş, Başkan Yardımcılığına Recep Önden, yazmanlıklara ise Baha Mayruk ve Yalçın Özaydın seçildiler.

Genel kurula katılan konuklardan TÜRMOB Genel Başkanı Mustafa Özyürek ile İzmir Defterdarı Mete Gönenç’in birer konuşma yaptığı genel kurulda odamız üyelerinden İzzet Şahin, M. Uğur Mutlu, Bahri Dündar ve Rıfat Nalbantoğlu söz alarak görüş ve önerilerini belirttiler.

Bu genel kurul çalışmaları sırasında Oda hizmet binasının 6. Kat toplantı salonuna “Asım Bezirci” adı verildi.

17. Mayıs .1998 Pazar günü yapılan seçimlere 3260 kayıtlı üyeden 1066’sı katıldı. 1043 geçerli oyun yanı sıra 23 boş ve iptal oy çıktı. 143 TÜRMOB delegesinin de belirlendiği seçimler sonucunda oda kurulları şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu:
Ayhan Baltacı, 554 oy
Feyzullah Topçu, 578 oy
Necdet Özkahya, 569 oy
Safiye İyidoğan, 554 oy
İlhan Bora 581 oy

Denetim Kurulu:
Vedat Heyfegil, 556 oy
Tayfun Saydere, 575 oy
Cahit Üzken 565 oy

Disiplin Kurulu:
Uğur Şeviker, 558 oy
Ali Rıza Türköz, 572 oy
Hasan Şahin, 585 oy
Muammer Erduran, 574 oy
Akıner Tugay 576 oy

10. OLAĞAN GENEL KURUL

02 Mayıs 1999 günü Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü 75. Yıl amfisi’nda gerçekleştirilen mali genel kurulu yönetmek üzere oluşturulan divanda; Divan Başkanlığına TÜRMOB genel sekreteri Uğur Büyükbalkan, başkan yardımcılığına Mustafa Sağlam, yazmanlıklara ise Mehmet Tunalı ve Gülten Özboz getirildiler.

Salonda bulunan konuklardan TÜRMOB Genel Başkanı Mustafa Özyürek, İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya Arıkan, Ankara SMMM Odası Başkanı Mehmet Çelik ve Bursa SMMM Odası Başkanı Bülent Çetin birer konuşma yaptılar.

Genel kurul sırasında geçmiş dönemle ilgili görüşlerini ve gelecek dönemle ilgili önerilerini açıklamak üzere üyelerimizden Şevket Özyurttaş, Erdoğan Dönmüş, Şakir Aldemir, Yalçın Önder, Bahri Dündar, Ergenekon Öz, Rıfat Nalbantoğlu, Ali Abay söz aldılar.

Bu genel kurul çalışmaları sırasında “Oda İç Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı.

05.01.2000 tarih ve 656 yevmiye numaralı İzmir 27. Noteri Ali Ergün Bayık imzalı yazı ile İlhan Bora oda yönetim kurulu üyeliğinden ve TESMER yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Oda yönetim kurulu 24 Ocak 2000 tarih ve 3595 sayılı yazısı ile Mehmet Özgür’ü yedekten yönetim kurulu üyeliğine getirdi.

ÖRGÜTLENME

Genel kuruldan bir süre sonra yapılan duyurular sonucunda oluşturulan meslek komisyonlarında yapılan seçimlerde komisyon başkanlıklarına şu arkadaşlarımız seçildi:

Bağımlı Çalışanlar: Hüseyin Hamamcılar
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler: Ali Rıza Pamuk
Demokratik Kitle Örgütleri ile İlişkiler: Rıfat Nalbantoğlu
Denetleme: Atalay Duduoğlu
Kurumlarla İlişkiler: Hamdullah Akgül
Mevzuat Danışma: Arif Özer
Sosyal ve Kültürel Etkinlikler: Ali Yenidoğan

Yine kısa bir süre içinde ilçe ve semt temsileri seçimleri de yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda İlçe temsilciliklerine aşağıda adları yazılı meslektaşlarımız seçildi:

Aliağa: Hakkı Pınar
Bayındır: Mehmet Kozakçı
Bergama: Mümtaz Oğuz
Çeşme: Önder Mersin
Foça: Vedat Aksoy
Kemalpaşa: Mustafa Somuncu
Menderes: M. Sezer Dikmen
Menemen: Mithat Çetin
Ödemiş: Selami Tutar
Selçuk: G. Remzi Çelikel
Tire: Erdem Sarp
Torbalı: Kemal Kesici
Urla: Doğan Güçlü

Semt temsilcilerimiz de aşağıdaki gibi oluştu:

Alsancak: Erdoğan Destegül
Altındağ: Cemail Muhtar
Balçova: Hulki Cumbul
Basmane: Bayazıt Kanat
Bornova :Rüştü açık
Çamdibi :Mehmet Özgür
Çankaya :Bahri Dündar

logo