1990

1996-1998 ODA TARİHİ

7. OLAĞAN GENEL KURUL

25- 26 . Mayıs 1996 tarihleri arasında 9. Eylül Üniversitesi Rektörlük Amfisinde yapılan genel kurulu yönetmek üzere Divan Başkanlığına Masum Türker, yazmanlıklara ise Yalçın Karaca, Safiye İyidoğan ve Aydın Baltacı seçildiler.

Genel kurul çalışmalarını izlemek üzere salonda bulunan konuklar tanıtıldı. Bu konuklar TÜRMOB Genel Başkanı Mustafa Özyürek, DSP İzmir Milletvekili Atilla Mutman, İzmir Defterdarı Kemal Sağ, İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya Arıkan, İzmir YMM Odası Başkanı M. Cahit Koğacıoğlu, Ankara YMM Odası Başkanı Mehmet Çelik de bulunuyordu.

Genel kurul çalışmalarına başarılar dileyen telgraflar ve mesajlar da Başbakan Mesut Yılmaz, Maliye Bakanı Lutfullah Kayalar, Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, CHP Grup Başkan vekili Nihat Matkap, İstanbul Milletvekili Zekeriya Temizel, İzmir Valisi Kutlu Aktaş, Bornova Belediye Başkanı Aysel Bayraktar, Kordon Vergi Dairesi Başkanı Sadi Çetin, Diş Hekimleri Odası, Ankara YMM Odası Başkanı Mesut Alpay’dan gelmişti.

Ayrıca genel kurul çalışmalarını Tekirdağ, Isparta, Kütahya, Manisa, Zonguldak, Kırklareli SMMM odaları telgrafla; Çorum, Giresun, Samsun, Hatay, Trabzon, Edirne, Muğla, Eskişehir, Konya, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Sakarya SMMM odaları mesajla kutladılar

Yönetim kurulu raporunun okunmasından sonra oda çalışmaları hakkında görüşlerini belirtmek üzere Grup Sözcüleri söz aldılar. “Mesleki Atılım Grubu “ adına Nazif Kayalar, “Yeni Çizgi “ adına Yüksel Tütüncü ve “Çağdaş Grup” adına Rıfat Nalbantoğlu görüşlerini belirttiler.

Daha sonra yapılan bireysel konuşmalarda ise Uğur Şeviker, Sait Meriç, Mustafa Alpaslan, Cevat Acıöz, Bahri Dündar, Erdoğan Dönmüş, İsmail Hakkı Kilercioğlu, Sema Şerbetçioğlu, Aydın Özdemir, Halil Zeki Osma, Şahin Gül ve Orhan Sarıkaya oda çalışmaları ile ilgili görüş ve önerilerini ilettiler.

Yapılan seçimlere Odamıza kayıtlı 1765 üyeden 856 oy kullanıldı. Bu oyların 848’i geçerli olarak kabul edildi. 8 oy ise iptal edildi. 132 TÜRMOB delegesinin de belirlendiği seçimlerde oda kurulları şu üyelerden oluştu.

Yönetim Kurulu:

Necmettin Keleş 446 oy
İlhan Bora 426 oy
Murat Uğur Mutlu 421 oy
Feyzullah Topçu 394 oy
Mestan Doyran 371 oy

Denetim Kurulu:

Şakir Aldemir 410 oy
Ayhan Baltacı 401 oy
Necdet Özkahya 376 oy

Disiplin Kurulu:

Vedat Heyfegil 415 oy
Muammer Erduran 411 oy
Erdem Sarp 410 oy
M. Cahit Üzken 381 oy
Uğur Şeviker 369 oy


ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI

Her yeni çalışma döneminin başında olduğu gibi bu dönemde de odanın meslektaşlarla iletişimini kolaylaştırmak ve katılımcı bir yönetim anlayışını yaşama geçirebilmek için ilçe ve semt temsilcilikleri ile meslek komiteleri seçimlerine gidildi.

İLÇE TEMSİLCİLERİ

Aliağa Selim Erkmen
Bayındır Mehmet Kozakçı
Bergama Mümtaz Oğuz
Çeşme Bekir Güleşçi
Foça A. Ferdan Atıcı-Vedat aksoy
Kemalpaşa Mehmet Vural
Menemen Mithat Çetin
Ödemiş Muhittin Özesmi
Selçuk Şinasi Gökgöz
Tire Ali Rıza Türköz
Torbalı Ali Kemal Bölükbaşı

SEMT TEMSİLCİLERİ

Alsancak Rafet Demir
Altındağ Namık Atatoprak
Balçova Hulki Cunbul
Basmane Ferudun İnaltekin
Bornova Rıza Kocamış-Gönül İlhan
Çamdibi Mehmet Özgür
Çankaya Vedat Adak
Çiğli Arif Çitlenbek
Eşrefpaşa Ercan Balkız
Gaziemir Atilla Kurtkapmaz
Hatay Metin Aksoy
Karabağlar Sedat Türkeli
Karşıyaka Cengiz Ümit
Kemeraltı Mustafa Sağlam
Konak Erdoğan Dönmüş
Menderes Mehmet Cafer Şen
Narlıdere Kamil Yazar
Pasaport Cafer Yiğit
Şirinyer Mustafa Okka
Yenişehir Osman Bulut

MESLEK KONMİSYONLARI

Bağımlı Çalışanlar: Orhan Yutmaz
Basın Yayın: Yavuz Özmakas - Gönül İlhan
Demokratik Kitle Örgütleri ile İlişkiler: Şakir Aldemir

logo